Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
kontakt@akcyzawarszawa.pl
Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl
Zakres Usług
Akcyza za samochód
Rejestracja samochodu
Ubezpieczenia
Tłumaczenia dokumentów
Opinia rzeczoznawcy
Kupowanie samochodu z USA i sprowadzanie go do Polski jest coraz bardziej popularne. Powodów jest wiele - od wyższej jakości pojazdów, przez atrakcyjne ceny, aż po możliwość posiadania unikalnego modelu, który nie jest dostępny na polskim rynku. Jednak, aby móc cieszyć się swoim "amerykańskim marzeniem" na polskich drogach, konieczne jest dopełnienie pewnych formalności.
W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku zarejestrować samochód sprowadzony z USA i jakie opłaty wiążą się z tym procesem. Zapraszamy do lektury!
Pierwszym etapem rejestracji samochodu sprowadzonego z USA jest zebranie odpowiedniej dokumentacji. Przy zakupie pojazdu za oceanem, sprzedawca powinien dostarczyć Ci następujące dokumenty:
Pamiętaj, że wszystkie dokumenty, które nie są w języku polskim, muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Dotyczy to zarówno tytułu własności, jak i faktury zakupu.
Kolejnym krokiem jest opłacenie akcyzy. Akcyza to podatek, który obowiązuje przy sprowadzaniu samochodu z zagranicy. Wysokość akcyzy zależy od wartości pojazdu oraz jego pojemności silnikowej. Jak to wygląda w praktyce?
Akcyzę opłaca się w urzędzie celnym, w ciągu 30 dni od przywiezienia samochodu do kraju. Należy złożyć tam deklarację akcyzową, w której podajemy m.in. dane techniczne pojazdu oraz jego wartość.
Po opłaceniu akcyzy, kolejnym etapem jest przeprowadzenie badań technicznych samochodu. Badanie techniczne jest niezbędne do rejestracji pojazdu i potwierdza, że jest on sprawny i bezpieczny do poruszania się po drogach.
Jeżeli samochód, który sprowadzasz z USA, nie posiada ważnego badania technicznego, musisz je przeprowadzić w Polsce, w jednym z uprawnionych do tego punktów kontroli technicznej.
Zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy dla każdego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. OC (odpowiedzialność cywilna) pokrywa koszty ewentualnych szkód, które możemy wyrządzić innym uczestnikom ruchu.
Polisę OC możesz wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto jednak porównać oferty różnych firm, aby znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie.
Po załatwieniu wszystkich powyższych formalności, możesz przystąpić do złożenia wniosku o rejestrację samochodu. Wnioskujesz o to w wydziale komunikacji urzędu miasta, starostwa powiatowego lub dzielnicy, zależnie od miejsca zamieszkania.
Wniosku o rejestrację powinny towarzyszyć następujące dokumenty:
W momencie złożenia wniosku o rejestrację samochodu, otrzymasz tzw. tymczasowy dowód rejestracyjny. Pozwala on na poruszanie się po drogach do czasu otrzymania stałego dowodu rejestracyjnego.
Ostateczny dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne otrzymasz w ciągu około 30 dni od złożenia wniosku o rejestrację. Dokumenty te są wydawane przez urząd miasta, starostwa powiatowego lub dzielnicy, w zależności od miejsca zamieszkania.
Rejestracja samochodu sprowadzonego z USA wiąże się z pewnymi kosztami. Oto one:
Wszystko razem, bez podatku akcyzowego, wyniesie około 500 zł.
Jeżeli cały proces rejestracji samochodu z USA wydaje Ci się skomplikowany, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak AkcyzaWarszawa.pl. Firma ta zajmuje się kompleksową obsługą procesu rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy, w tym także z USA.
AkcyzaWarszawa.pl pomoże Ci w załatwieniu wszystkich formalności związanych z opłaceniem podatku akcyzowego, przeprowadzeniem badania technicznego, wykupieniem ubezpieczenia OC, a także złożeniem wniosku o rejestrację. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwy.
Rejestracja samochodu sprowadzonego z USA nie jest trudna, ale wymaga od nas dopełnienia pewnych formalności oraz poniesienia pewnych kosztów. Pamiętaj, że możesz zawsze skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, takiej jak AkcyzaWarszawa.pl, która pomoże Ci w załatwieniu wszystkich formalności.
Mamy nadzieję, że nasz poradnik okaże się pomocny i pozwoli Ci cieszyć się swoim "amerykańskim marzeniem" na polskich drogach bez zbędnych problemów!