Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
kontakt@akcyzawarszawa.pl
Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl
Zakres Usług
Akcyza za samochód
Rejestracja samochodu
Ubezpieczenia
Tłumaczenia dokumentów
Opinia rzeczoznawcy
Spis treści
Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) jest procesem wymagającym szczegółowej wiedzy i świadomości formalności. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na tę formę działalności gospodarczej, czerpią korzyści z obniżonej stawki CIT 9% dla małych podatników oraz ograniczonej odpowiedzialności za zobowiązania spółki. W tym przewodniku przedstawimy, jak krok po kroku założyć spółkę z o.o.
Korzyści płynące z założenia spółki z o.o. są liczne i różnorodne. Możliwość stosowania obniżonej stawki CIT 9% dla małych podatników, ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki oraz większa elastyczność w zakresie zarządzania i podejmowania decyzji biznesowych to tylko niektóre z nich.
Istnieją dwa główne sposoby rejestracji spółki z o.o.: za pośrednictwem systemu S-24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji przedsiębiorcy.
Platforma S24 to nowoczesne narzędzie, które umożliwia założenie spółki przez internet. Dzięki temu proces rejestracji jest szybki i prosty. Wszystkie formalności załatwiasz online, bez konieczności wizyty w urzędzie. W przypadku założenia spółki z kilkoma wspólnikami, nie muszą oni nawet być przy jednym komputerze.
Jeśli preferujesz bardziej tradycyjny sposób założenia spółki, musisz przygotować umowę spółki u notariusza, a następnie złożyć wniosek o rejestrację przez Portal Rejestrów Sądowych. Pamiętaj, że wszystkie późniejsze zmiany w KRS będą możliwe wyłącznie przez ten Portal.
Podczas tworzenia umowy spółki z o.o. musisz podjąć decyzję m.in. o nazwie spółki, miejscu siedziby, przedmiocie wykonywanej działalności (odpowiedni kod PKD), wysokości kapitału zakładowego, strukturze własnościowej w spółce oraz czasie trwania spółki.
Wybór nazwy spółki jest jednym z najważniejszych kroków w procesie jej zakładania. Nazwa powinna być unikalna, łatwa do zapamiętania i nie wprowadzać w błąd co do charakteru działalności spółki.
Kapitał zakładowy sp. z o.o. nie może być niższy niż 5 tysięcy złotych. Przepisy dopuszczają wniesienie kapitału zakładowego w formie pieniężnej lub niepieniężnej.
Rejestracja spółki z o.o. oznacza również automatyczne zgłoszenie płatnika do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jest to kolejny ważny krok, który należy podjąć po założeniu spółki.
Wpis do KRS to początek Twoich obowiązków jako właściciela spółki z o.o. Do najważniejszych działań, które musisz podjąć po wpisie do KRS, należy odprowadzenie podatku od czynności cywilnoprawnych, przekazanie urzędowi skarbowemu uzupełniających danych, rejestracja jako podatnik czynny VAT oraz zgłoszenie informacji o beneficjentach rzeczywistych spółki do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.
Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o. to ważny krok w rozwoju biznesu. Ta forma prawna zapewnia przedsiębiorcy większą przejrzystość, zwiększa możliwości skalowania, sprzedania czy dziedziczenia biznesu.
Zakładanie spółki z o.o. to skomplikowany proces, ale dzięki temu przewodnikowi, dowiesz się, jak krok po kroku założyć spółkę z o.o. Pamiętaj o korzyściach, które płyną z założenia spółki z o.o., takich jak obniżona stawka CIT dla małych podatników oraz ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Warto skorzystać z usług firmy takiej jak Akcyzawarszawa.pl, która oferuje kompleksowe usługi związane z akcyzą samochodową, rejestracją samochodów i ubezpieczeniami. Dzięki temu oszczędzisz czas i będziesz mógł łatwo poruszać się po skomplikowanych procesach związanych z akcyzą, rejestracją i ubezpieczeniem pojazdów.
Potrzebujesz więcej wiedzy?