Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
kontakt@akcyzawarszawa.pl
Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl
Zakres Usług
Akcyza za samochód
Rejestracja samochodu
Ubezpieczenia
Tłumaczenia dokumentów
Opinia rzeczoznawcy
Kupowanie samochodu w Niemczech od osoby prywatnej to popularna decyzja wśród Polaków, a wszystko ze względu na atrakcyjne ceny i dobrą jakość pojazdów. W tym przewodniku dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku, jakie formalności trzeba dopełnić, a także jak uniknąć typowych błędów. Przygotuj się na podróż do Niemiec z naszym przewodnikiem!
Niemcy są jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla kupujących samochody używane. Ceny są często korzystniejsze niż w Polsce, a jakość pojazdów jest na wysokim poziomie. Niemieccy właściciele dbają o swoje auta, regularnie je serwisują i nie oszczędzają na naprawach. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jak kupić samochód w Niemczech od osoby prywatnej, dobrze trafiłeś.
Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego pojazdu. W Niemczech istnieje wiele stron internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, takich jak Mobile.de, Auto.de, Autoscout24.de, Automobile.de, Autobing.de, 1a-automarkt.de, czy autobild.de. Wszystkie te serwisy oferują szeroki wybór samochodów używanych, zarówno od handlarzy, jak i od osób prywatnych.
Kiedy już wybierzesz konkretny model, czas na jego dokładne sprawdzenie. Warto zabrać ze sobą miernik grubości lakieru (pomoże sprawdzić, czy auto było lakierowane i szpachlowane) oraz interfejs diagnostyczny OBD2, współpracujący z dobrym programem diagnostycznym, zainstalowanym na tablecie albo w smartfonie. Pozwoli to na sprawdzenie awarii czujników i zapisanych błędów.
Podczas kupna samochodu od osoby prywatnej w Niemczech, zawsze powinieneś spisać umowę kupna-sprzedaży. Na umowie muszą znaleźć się takie informacje jak: miejsce i data zawarcia umowy, dane kupującego i sprzedającego, numer nadwozia VIN, marka samochodu, rok produkcji, rok pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny, przebieg, kolor nadwozia i inne podstawowe dane. Sprzedawca powinien również poinformować, czy auto nie jest obciążone kredytem albo hipoteką.
Po zakupie auta w Niemczech, musisz zdecydować, jak przetransportować nowy nabytek do Polski. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy transportowej i sprowadzenie auta z Niemiec na lawecie. Jeśli jednak chcesz wracać do kraju „na kołach”, to musisz uzyskać specjalne tablice transportowe (Überführungskennzeichen).
Po przewiezieniu samochodu do Polski, konieczne jest jego zarejestrowanie. Wymagane dokumenty to dowód zakupu, czyli umowa kupna-sprzedaży, Zulassungsbescheinigung I i II, czyli tzw. mały i duży brief. Pamiętaj, że auto powinno mieć aktualne badania techniczne TUV.
Kupując samochód od handlarza w Niemczech, zyskujesz przynajmniej rok odpowiedzialności cywilnej za wady fizyczne pojazdu i 6 miesięcy tzw. odwrócenia ciężaru dowodu. W przypadku zakupu pojazdu od osoby prywatnej również obowiązuje odpowiedzialność cywilna za wady fizyczne auta.
Po zakupie auta w Niemczech i jego przewiezieniu do Polski, musisz pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC. W tym celu warto skorzystać z usług firmy Akcyzawarszawa.pl, która oferuje pomoc w zakresie ubezpieczeń samochodowych, a także pomaga w załatwieniu formalności związanych z rejestracją auta w Warszawie.
Import samochodów używanych z Niemiec do Polski wiąże się z obowiązkiem zapłaty akcyzy. Firma Akcyzawarszawa.pl oferuje pomoc w załatwieniu formalności związanych z akcyzą na samochód sprowadzony z zagranicy na terenie całej Polski.
Mimo, że sprowadzanie samochodów używanych z Niemiec wiąże się z pewnymi formalnościami, może to być opłacalne rozwiązanie.
Niemieckie samochody używane są często w lepszym stanie technicznym niż te dostępne na polskim rynku. Jednak, aby uniknąć potencjalnych problemów, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Akcyzawarszawa.pl, która pomoże w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności.